Opisy produktów do sklepu WWW

Unikatowe opisy produktów zwiększają sprzedaż, pozycjonując dodatkowo sklep internetowy

Dobry opis nie tylko opowie Klientowi o walorach Twojej oferty ale pomoże dokonać zakupu.

O to przecież chodzi dobremu sprzedawcy prawda? To podstawa funkcjonowania sklepu.

Przecież mam opisy produktów? Po co mi Copywriter?

Obecnie jest to już tajemnica poliszynela no chyba, że jeszcze o tym nie wiesz ale opisy produktów w sklepie pozycjonują witrynę o ile są unikatowe. Niestety to nie koniec zabawy, bo sam fakt napisania unikatowych opisów nie spowoduje jeszcze, że ten opis będzie interesował Wujka Google. Weź przykładowy produkt i wklej jego nazwę w wyszukiwarkę. Po samej nazwie będziesz mógł stwierdzić ile sklepów posiada ofertę z danej hurtowni. A wiesz czemu tak się dzieje? Ponieważ hurtownie udostępniają obecnie ofertę w postaci pliku XML – ładujesz to do sklepu, samo się zaciąga, automatycznie aktualizuje… automatycznie też tworzą się opisy, które są po prostu mało skuteczne – bo powielane przez setki sklepów. Bo ogólnikowe i z reguły w postaci samych atrybutów. I weź bądź po drugiej stronie witryny starając się kupić coś interesującego?

Chcę mieć unikatowe opisy na stronę – jak to zrobić?

Masz dwie możliwości. Poszukać informacji i próbować samemu lub zlecić to Copywriterowi, który zbuduję Twoją ofertę produktową za Ciebie. Budując skuteczny i indywidualny opis na stronę gwarantujesz sobie lepsze miejsce w pozycji Google, ponieważ Wujek szanuje Twoją pracę i chęci. Dobry z reguły jest też bardziej rozbudowany, szczegółowy, więc Klienci mają więcej informacji i pewniej dokonują zakupu.

Weź pod uwagę czas! Copywriter mający umiejętności i doświadczenie w budowaniu opisów zrobi to znacznie szybciej niż Ty, który dopiero się uczysz. Inną sprawą jest, że takich opisów należy zredagować tysiące! Co jest bardzo żmudną i nudną robotą… Jeśli masz na to czas…

Co się składa na dobrą treść o produkcie?

Dobry opis produktu to treść ale i zdjęcia. Dobrej jakości zdjęcia, odpowiednio opisane. Do tego kilka słów dotyczących drobiazgów i sławne słowa kluczowe.

Jeśli chcesz zobaczyć jak działam, poczytaj moje Portfolio. Każde wątpliwości mogę rozwiać jeśli tylko się zemną skontaktujesz.

Top